Yalova Solaryum (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik Merkezi

Solaryum

Bronzlaşmak için tercih edilen ve Elif Güzellik Merkezi’nin öne çıkan uygulamalarından olan Solaryum ile saatlerce güneş altında kalmadan istediğiniz cilt tonuna ulaşabilirsiniz. Solaryum makinesi güneşinde saçmış olduğu ultraviyole ışınlar ile birlikte bronzlaştırma etkisi sağlamaktadır. Makineden çıkan ışının yüzde üç UVB tipinde iken geri kalan yüzde doksan yedi de UVA tipindedir.

Güneşten aldığımız ışık kendi içinde iki tip ışın barındırmaktadır ve bunlar ultraviyole ve infaruj ışınlarıdır. Ultraviyole olarak adlandırdığımız ve bronzlaşmada etkin rol oynayan ışın üç alt başlıkta çeşitlenmektedir. UVA, UVB ve UVC olarak adlandırılmış tipteki ışınlar bahsi geçen başlıkların sahibidir.

Bahsedilen üç ışıktan UVA ve UVB bronzlaşmada etkin rol oynarken UVC ışınları zararlı olması sebebi ile ozon tabakasında filtreye tabi tutulur. UVA ışınları cilt dokusunda bulunan ve ten renginin belirlenmesinde etkin rol oynayan pigmentleri hedef alarak yaptığı etki ile bronzlaşmayı sağlamaktadır. Bronzlaşmada etkin rol oynayan bir diğer ışın UVB ise diğerlerine göre daha güçlü ve yakıcı etkisi olan ışındır. Bu ışın yeni pigmentlerin oluşumunda etkin rol oynamak ile beraber cilt dokusundaki en üst katmanın kalınlaşmasında da etki eder.

Solaryum da teknik olarak aynı yapıyı sağlar. Bu söylemden kasıt vücuttaki pigmentleri hedef alarak çalıştığıdır. Solaryum ile güneş altında bronzlaşmak aynı tekniğe bağlı olsa da solaryum cihazı kendi içerisinde daha güvenli ve kontrollü bir ışınım sunar. Işınlar ince ayarda birleşmiş ve filtreye tabi olmuş şekilde cilde yansıtılır. İşlemde kullanılmakta olan UVA lamba ve reflektörleri yüz için kullanılırken UVB lambalar UVA lambalar ile birlikte kabin ve yatak tipi cihazlar için kullanılır.